وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: پرداخت وام به کارفرمایان برای حفظ اشتغال کارگران

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار ور فاه اجتماعی ،"  محمد شریعتمداری "  درنشست  با رئیس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی که در محل سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: کارگران شاغل در ۱۰ رسته شغلی که اشتغال آنها تحت تأثیر شیوع کرونا قرار گرفته‌ است، مورد حمایت واقع می‌شوند.
وی با اشاره به ثبت نام بیش از ۶۰۰ هزار نفر در سامانه بیمه بیکاری ادامه داد: روند افزایش بیکاری در تمامی کشورها نگران‌کننده است و در ایران نیز پیش‌بینی‌های لازم برای حمایت از برخی کارگران که بر اثر شیوع ویروس کرونا بیکار شده‌اند، انجام شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از اختصاص پنج هزار میلیارد تومان از محل اعتبار صندوق توسعه ملی برای پرداخت مقرری بیمه بیکاری به این کارگران خبر داد و گفت:  ۱۴ هزار میلیارد تومان نیز در حوزه درمان هزینه می‌شود که امید است بخشی از این مبلغ به حوزه درمان سازمان تأمین اجتماعی اختصاص یابد.

شریعتمداری تمدید اعتبار دفترچه‌های بیمه را نیز از اقدامات موثر سازمان تامین اجتماعی در کاهش سفرهای درون شهری عنوان و اظهار کرد: این تصمیم منجر به کاهش چهار میلیون مراجع به شعب این سازمان شد و سایر تصمیمات اتخاذ شده به‌ویژه در خصوص تعویق برگزاری جلسات هیأت‌ها و کمیسیون‌های مختلف منجر به کاهش ازدحام در ادارات و کاهش سفرهای درون شهری شده است.